• okapy kominowe 90 cm

Okapy kominowe 90 cm – estetyczne i uniwersalne

Okapy kominowe są jednym z najczęściej wybieranych rodzajów urządzeń. Trudno się temu dziwić – są one montowane do ściany w ciągu mebli kuchennych który jest najczęściej stosowany w dzisiejszych kuchniach.

Okap kominowy 90 cm to „złoty środek” dla osób, które rozważają zamontowanie płyty lub kuchenki o rozmiarach od 70cm szerokości . Pod względem estetycznym mimo swoich znacznych rozmiarów okapy odpowiednio dobrane nie przytłoczą przestrzeni. Model 90 cm ma wiele zalet. Przystępna cena, wysoka wydajność i ogromny stopień uniwersalności w zakresie zaaranżowana kuchni to cechy przekładające się na popularność okapów kominowych 90 cm.

Okap kominowy 90 cm – wydajność i rozmiar pomieszczenia

Każdy okap ma nieco inne parametry. Jednym z najistotniejszych jest wydajność. Mierzy się ją w metrach sześciennych przetransportowanego powietrza na godzinę. Zastanawiając się więc, czy dany okap kominowy 90 cm będzie pasował do kuchni, warto szybko wykonać pewne obliczenia.

W tym celu objętość pomieszczenia (iloczyn wysokości i powierzchni) powinno się przemnożyć przez 6 lub 12. Pierwsza liczba informuje o minimalnej wydajności, którą powinien cechować się dobry okap kominowy 90 cm, druga o maksymalnej . Jednakże warto pamiętać, że w przypadku modeli takich, jak okap kominowy 90 cm, nie powinno być większych problemów z wydajnością ze względu na ich gabaryty.

Okapy kominowe 90 cm – funkcja wyciągu, funkcja pochłaniacza

Jednym z najważniejszych zagadnień przy wyborze okapu jest tryb pracy. W tym zakresie należy wyróżnić dwie odmiany – pochłaniacze i wyciągi. Pierwszy wariant polega na tym, że powietrze jest zasysane, filtrowane i wydmuchiwane z powrotem do kuchni. Dzięki temu nie ma potrzeby podłączania urządzenia do szybu wentylacyjnego.

Takie rozwiązanie ma swoje zalety, ale także wady ( mniejsza wydajność). Zdecydowana większość okapów kominowych 90 cm może działać też w trybie wyciągu. Powietrze pochłaniane przez dolną część urządzenia trafia do komina, a z niego wprost do szybu wentylacyjnego. W ten sposób skutecznie pochłaniane są nie tylko zapachy, ale nadmiar wilgoci czy pary wodnej, który jest niebezpieczny, gdyż sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów. Dobry okap kominowy 90 cm z pewnością uniemożliwi ich powstawanie!

Okap kominowy 90 cm – dodatkowe funkcje

Okap kominowy 90 cm to urządzenie, które w zależności od modelu może być wyposażone w szereg dodatkowych udogodnień. Do najpopularniejszych należy zaliczyć opcję czasowego wyłączenia (razem z trybem stand-by), czujnik zapachów, pracę całodobową i różne tryby intensywności działania. Przy wybieraniu warto zwrócić uwagę na to, czy dany okap kominowy 90 cm ma oświetlenie LED, a także jaki poziomu hałas generuje.

Masz jakieś pytania? Potrzebujesz porady?
Nasz wykwalifikowany zespół pomoże Ci w wyborze idealnego okapu kominowego 90 cm!
Zadzwoń na numer: 600 917 917 lub wyślij wiadomość e-mail na adres: sklep@e-okapy.pl.

Brak produktów do wyświetlenia