• OKAPY SUFITOWE

Okapy sufitowe/podsufitowe, jak okapy wyspowe, instalowane są nad wolnostojącą płytą kuchenną. Są alternatywą dla tych, którzy z różnych względów nie chcą montować okapu wyspowego. Można je montować bezpośrednio do sufitu –z powodzeniem udają designerskie oświetlenie kuchni. Okapy sufitowe montuje się również w podwieszanych sufitach.

 Ze względu na wysokość montażu okapy podsufitowe zwykle posiadają dużą moc i wyposażone są w pilota do sterowania. Okapy sufitowe występują w różnych kształtach i rozmiarach.

Praktyczne rozwiązanie w nowoczesnej kuchni

Okap podsufitowy zlokalizowany jest bezpośrednio na suficie lub podwieszony pod nim. Dzięki umiejscowieniu na górze, stanowi bardzo wygodne i praktyczne urządzenie, które pomaga zaoszczędzić trochę miejsca w kuchni.  Zaletę okapu podsufitowego stanowi także jego niewielka powierzchnia, którą można łatwo i szybko oczyścić z zalegającego kurzu lub osadu. Nasze okapy podsufitowe, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, niezwykle szybko pochłaniają parę, wilgoć, zapach oraz dym. Posiadają bardzo wydajny wyciąg, dlatego świetnie spełniają swoją funkcję nawet w kuchni o dużym metrażu.

Okapy podsufitowe – wzornictwo i elegancja

Okap podsufitowy cechuje się niezwykłą uniwersalnością. Idealnie sprawdzi się zarówno w kuchni otwartej, sąsiadującej z salonem lub jadalnią, jak i w pomieszczeniu zamkniętym. Współczesne trendy w aranżacji wnętrz umożliwiają wykorzystanie nowoczesnych modeli okapów. Stylowe kształty nadadzą pomieszczeniu niezwykły charakter. W naszym sklepie znajdują się okapy podsufitowe pasujące do kuchni o rozmaitych stylach (od klasycznych, przez retro, po modernistyczne) Polecamy modele minimalistyczne z dyskretną elegancją. Najbardziej modne barwy to biel, czerń i metal, które idealnie komponują się nawet z różnokolorowymi wnętrzami kuchennymi. Okapy sufitowe wyróżnia szybki i łatwy montaż oraz demontaż. Żarówki LED umieszczone wewnątrz urządzenia dają bardzo jasne światło, pełniąc jednocześnie funkcję dodatkowego oświetlenia kuchennego.