Styl minimalistyczny cechuje się maksymalnym ograniczeniem wyposażenia, sprzętów i wykluczeniem zbędnych akcesoriów. Kuchnia minimalistyczna powinna być wyważona i schludna. Dobrze, gdy przestrzeń udaje się wizualnie poszerzać. Jakie rodzaje okapów będą idealnie wkomponowywać się w taką aranżację?

 

Wymienione we wstępie założenia są głównymi wyznacznikami stylu minimalistycznego. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że wygląd poszczególnego pomieszczenia zawsze będzie nieco inny. Wobec tego, przygotowaliśmy propozycję aż trzech okapów, które najbardziej pasują do kuchni minimalistycznej. Wszystkie te warianty (a także wiele innych) znaleźć można na naszej stronie – e-okapy.pl!

 

Kuchnia w stylu minimalistycznym – okap wyspowy i podszafkowy

 

Przestrzeń przede wszystkim – to sztandarowe hasło stylu minimalistycznego. Duże kuchnie faktycznie łatwo zaaranżować w ten sposób. W takiej sytuacji z powodzeniem polecić można zakup okapu wyspowego. Tuba tego urządzenia instalowana jest bezpośrednio do sufitu, po którym poprowadzony jest korytarz powietrzny prowadzący do wentylacji. W naszej ofercie dostępne są także modele posiadające filtry węglowe, pracujące jak pochłaniacze. Nowoczesne urządzenia na linkach nie wymagają dostępu do kratki wentylacyjnej, dzięki czemu mogą zostać zamontowane w niemal każdym miejscu w kuchni.

 

Każda kuchnia, także – a może tym bardziej – minimalistyczna, powinna być funkcjonalna. Nadmiar wilgoci, niechciane zapachy z poprzedniego gotowania posiłku to elementy, których należy się pozbyć. Okap wyspowy to urządzenie o bardzo wysokim stopniu wydajności. Decydując się na jego zakup, zapewnia się kuchni idealne możliwości wentylacyjne. Produkty te występują w różnych rozmiarach, więc łatwo będzie dobrać idealny wariant.

 

Drugą propozycję godną uwagi stanowią nowoczesne okapy kuchenne podszafkowe, a także okapy do zabudowy Zgodnie z nazwą, przeznaczone są do zabudowy na górze szafki, bezpośrednio nad blatem. Dobrze sprawdzą się do oczyszczania powietrza z kuchenki umiejscowionej w nietypowym miejscu, np. w narożniku. Co więcej, produkty te nie zajmują zbyt wiele miejsca, a ich atrakcyjny, czasem nawet nieco futurystyczny wygląd, świetnie pasuje do stylu modernistycznego!

 

Minimalistyczne okapy teleskopowe dla entuzjastów nowoczesnego wystroju

 

Ostatnim proponowanym wariantem są okapy teleskopowe, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Te nowoczesne okapy kuchenne charakteryzują się oryginalnym kształtem i ciekawym sposobem sterowania. Urządzenie jest dyskretnie montowane pod szafką, dzięki czemu nie zakłóca wizualnie przestrzeni i świetnie nadaje się właśnie do stylu minimalistycznego. Powierzchnia pochłaniająca powietrze umieszczona jest na „dnie” mebla. Start pracy urządzenia ma miejsce na skutek wysunięcia schowanej części ruchomej, wizualnie przypominającej szufladę. Element pochłaniający staje się dzięki temu większy i wydajniejszy.

 

Interesującą cechą przedstawianych modeli jest nietuzinkowy wygląd, zazwyczaj osadzony w klimatach nowoczesnych, futurystycznych. Dzięki temu okapy świetnie wpisują się w styl minimalistyczny. Są także bardzo funkcjonalne – nierzadko mają zamontowane dodatkowe, atrakcyjne oświetlenie LED. Gdy się z nich nie korzysta, czekają schowane, nie zakłócając przestrzeni.

 

Jak więc widać, kuchnia minimalistyczna może być wyposażona w różne okapy. Bardzo dobrze sprawdzają się w tym przypadku odmiany wyspowe, blatowe i teleskopowe. Z pewnością jednak wybierać można również spośród innych modeli – znaleźć je można na naszej stronie e-okapy.pl.