• Okapy podszafkowe

Okapy podszafkowe - charakterystyka

Okapy podszafkowe, tak jak okapy wyspowe, okapy sufitowe, okapy przyścienne i inne okapy, to nowoczesny rodzaj okapów kuchennych. Wśród nich możemy wyróżnić okap kuchenny podszafkowy teleskopowy. Od zwykłego okapu podszafkowego różni się on tym, że posiada dodatkową szufladkę. Okapy podszafkowe są niezwykle funkcjonalne, a także wygodne!

W jaki sposób zamontować okap podszafkowy?

Okap kuchenny podszafkowy, jak sama nazwa wskazuje, montuje się na spodzie szafki. Należy pamiętać o tym, by wybrać tę, która znajduje się bezpośrednio nad płytą grzewczą. Dużą zaletą, jaka charakteryzuje pochłaniacz podszafkowy, jest jego bardzo łatwy montaż. Nie potrzebujemy do tego pomocy specjalisty. Montażu możemy dokonać sami. Czego będziemy potrzebowali? Warto zaopatrzyć się w wiertarkę, śrubokręt, wiertła do drewna, ołówek, przydatne mogą okazać się także wkręty oraz filtr, który powinien być dostosowany do okapu. O czym jeszcze należy pamiętać podczas montażu? Warto sprawdzić, czy wybraliśmy okap kuchenny podszafkowy z obiegiem zamkniętym, czy obiegiem otwartym. Okapy podszafkowe z obiegiem zamkniętym nie posiadają wyjścia do wentylacji. Ich działanie skupia się na pochłanianiu. W skrócie można je nazwać pochłaniaczami. Natomiast okapy podszafkowe z obiegiem otwartym są podłączone do wentylacji przy pomocy specjalistycznej rury, którą warto zakupić przed montażem.

Pochłaniacz podszafkowy – zalety użytkowania

Zastanawiacie się Państwo, czy wybór okapu podszafkowego będzie tym właściwym? Przed zakupem warto zapoznać się z zaletami montażu tego rodzaju okapu. Jednym z niewątpliwych atutów okapów podszafkowych jest ich rozmiar. Najpopularniejszy jest oczywiście okap podszafkowy 60 cm. Rozmiar ten pozwala na precyzyjne rozplanowanie rozkładu mebli i urządzeń znajdujących się w kuchni. Okap podszafkowy nie wymaga specjalistycznego montażu, co niewątpliwe jest dużym ułatwieniem. Decydując się na okap podszafkowy w obiegu zamkniętym nie musimy go podłączać do systemu wentylacyjnego, dzięki czemu możemy zamontować nasz okap do dowolnej szafki znajdującej się w naszej kuchni.

Kiedy zdecydować się na zakup okapu podszafkowego?

Na okap podszafkowy powinni zdecydować się przede wszystkim ci z Państwa, którzy posiadają niewielkich rozmiarów kuchnię lub jest ona nieustawna. Dzięki temu, że możemy wybierać, czy chcemy mieć okap podszafkowy w obiegu otwartym czy zamkniętym, swobodnie możemy dostosowywać go do naszych potrzeb i możliwości logistycznych pomieszczenia.

Okapy podszafkowe dostępne w różnych wariantach

W naszym asortymencie możecie Państwo znaleźć modele okapów podszafkowych jak chociażby okap do zabudowy Corona G 60 cm czarny Maan. Okap ten sprawdzi się w każdej niewielkich rozmiarów kuchni. Okap podszafkowy 60 cm posiada oświetlenie LED, pracuje w trybie pochłaniacza, a więc sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia do systemu wentylacyjnego. Dodatkowym atutem jest możliwość podłączenia urządzenia do obiegu otwartego. Okap podszafkowy 60 cm posiada cichy tryb pracy, jest również łatwy w czyszczeniu. W naszej ofercie posiadamy okapy zarówno w kolorze białym, jak i czarnym, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie, co sprawi, że Państwa kuchnia nabierze nowego, eleganckiego wyglądu.

Zachęcamy Państwa do kontaktu z nami!

Jeśli chcecie się Państwo dowiedzieć czegoś więcej na temat naszej oferty – prosimy o skontaktowanie z naszym doradcami. Udzielą Państwu wszelkich informacji i pomogą w podjęciu decyzji, który produkt spełni wszelkie Państwa oczekiwania zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne.