• Kategorie
  • Parametry
  • OKAPY PRZYŚCIENNE

Okapy przyścienne nazywane są także okapami kominowymi. Jest to najczęściej spotykany okap, który montowany jest nad płytą kuchenną przy ścianie. Charakteryzują się długim kominem, w którym znajduje się rura odprowadzająca zanieczyszczone powietrze do szybu wentylacyjnego. 

Wśród okapów przyściennych wyróżniamy kształty tradycyjne (litera T), okapy przyścienne-tuby,  okapy przyścienne -prostokątne czy ostatnio bardzo popularne okapy przyścienne skośne.

Okapy wyposażone są w filtry aluminiowe, które można myć w zmywarce, cieple oświetlenie ledowe i ergonomiczne przyciski do sterowania.

 

Wybierz idealny okap przyścienny

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszą kuchnię bez okapu. Stanowi on niezbędne urządzenie służące do odsysania pary i pochłaniania zapachów. Na rynku istnieje szeroka gama produktów różnych firm, jednak trudno zdecydować, który okaże się odpowiedni do domu lub mieszkania. Zastanawiając się nad wyborem właściwego sprzętu, należy zwrócić uwagę na typ, jakość wykonania, parametry oraz materiały użyte do produkcji.

W naszej ofercie posiadamy liczne okapy przyścienne zbudowane ze stali nierdzewnej, wykończone (w zależności od typu) m.in. szkłem hartowanym. Podczas produkcji poszczególnych elementów urządzeń wykorzystano najtrwalsze materiały i tworzywa odporne na uszkodzenia powstałe w wyniku długiej eksploracji oraz ekspozycji na działanie wysokiej temperatury.

Niezawodne okapy przyścienne kominowe

Okapy montuje się bezpośrednio do ściany, w której istnieje możliwość podłączenia do systemu wentylacyjnego. Niektóre modele mogą jednak pracować także w trybie pochłaniacza, wykorzystując do oczyszczania powietrza i niwelowania zapachów zestaw filtrów węglowych. Urządzenia umieszcza się z reguły w głębi pomieszczenia kuchennego, gdzie stanowią element aranżacji. Z tego względu każdy okap przyścienny powinien współgrać z całością wnętrza. W naszej ofercie proponujemy różne modele okapów przyściennych, takie jak: skośne, tuby, prostokątne oraz tradycyjne przypominające literę T. Kształty okapów są zgodne z aktualnymi trendami, a ich powierzchnia jest łatwo zmywalna, dzięki czemu bez problemu uda się utrzymać urządzenie w czystości.

Wszystkie dostępne okapy posiadają energooszczędne oświetlenie LED, które znacznie ułatwia przygotowywanie posiłków. Nasza firma oferuje szeroki asortyment okapów przyściennych, posiadających innowacyjne rozwiązania technologiczne. Cechują się łatwą i sprawną obsługą oraz bezawaryjnym użytkowaniem.